Příběh Lalao

Na projektu Lalao se podílí mladí tvůrčí lidé, jejichž cílem je vyrobit, vymyslet či zprostředkovat kreativní hry pro děti a jiné zajímavé věcičky, které rodiče i děti rádi využijí.

„Je úžasné, co děti dokáží, když jim k tomu dáme příležitost.“ - Linda Dobson

Naším hlavním principem, který prostupuje všemi oblastmi naší práce, je hraní a tvoření. Klademe největší důraz na to, aby naše výrobky a výmysly děti zaujaly a zabavily, aby při hře zapojily svou vlastní fantazii, a posunovaly tak hry do neomezené dětské kreativity. My nabádáme, motivujeme, dáváme materiál a příležitost k tomu, aby děti samy tvořily vlastní hru, která se pak stává velkým dobrodružstvím.

„Hra je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“ - Albert Einstein

Především si chceme hrát a chceme, aby si hrály i děti, a proto jim chceme nabídnout hračky, které dle našeho názoru dávají smysl či alespoň smyslný nesmysl, a touto cestou dávat dětem příležitost, aby se učily samy. V samotných hrách důmyslně propojujeme různé směry a možnosti rozvoje dětské osobnosti. Klademe též velký důraz na kvalitní zpracování a praktičnost.

Narazili jsme na slovo Lalao, které v překladu znamená hra, hraní. Pochází z Malgalštiny, kterou se mluví na Madagaskaru. Natolik nás slovo i jeho význam zaujalo, že jsme ho zvolili pro název našeho projektu.

„Táta - to je velké dítě, které jsem měl, když jsem byl malé dítě.“ - Alexander Dumas ml.

Jsme tvůrčí a umíme improvizovat. Pokud máte svá specifická přání a požadavky, nemáte čas, dostatek kreativity či motivace, obraťte se na nás a zkusíme něco vymyslet společně.

Tým Lalao